Noclegi w komfortowych domkach nad brzegiem Narwi na Podlasiu

Atrakcje Regionu

Atrakcje Regionu

miejsca, których na podlasiu nie mozna pominac
1. Kruszyniany

Malownicza wioska w Gminie Krynki, w której wciąż mieszka mniejszość tatarska. Jest tu zabytkowy drewniany meczet oraz mizar. Miejscowość rozsławiła Tatarska Jurta i restauracja w której można spróbować autentycznych tatarskich smaków.

Odległość do celu – 83 km.
Wyznacz trase do Tatarskiej Jurty poprzez Google Maps.
Tatarska Jurta – http://www.kruszyniany.pl/

2. Tykocin

Od stuleci ściśle związany z historią Polski miasto, dziś właściwie miasteczko, dosłownie napakowane cennymi zabytkami. Niegdyś siedziba drugiej co do wielkości w Polsce gminy żydowskiej. Do dziś pamiątek po żydowskiej społeczności jest tu mnóstwo. To nie tylko uliczki o charakterystycznej niskiej zabudowie, ale też dwie synagogi i cmentarz żydowski.

Odległość do celu – 8,1 km.
Wyznacz trase
do Tatarskiej Jurty poprzez Google Maps.

Tykocin – https://pl.wikipedia.org/wiki/Tykocinhttp://www.kruszyniany.pl/

3. Święta Góra Grabarka

Święte miejsce prawosławia z cudownym, leczniczym według wyznawców tej religii źródełkiem. Na górze znajduje się piękna, drewniana cerkiew, ale to nie on arobi największe wrażenie na turystach. Cała góra usiana jest lasem krzyży, od ogromnych po maleńkie, wbitych w ziemię, oplecionych różańcami (przynoszone są one przez wiernych z modlitwą o pomoc w trudnych sytacjach bądź jako krzyże dziękczynne). W cerkwi przechowywana jest bezcenna Iwierska Ikona Bogurodzicy.

Odległość do celu – 152 km.
Wyznacz trase
do Świętej Góry Grabarka
Święta Góra Grabarka – http://www.grabarka.pl/

4. Białowieża i Białowieski Park Narodowy

Tego miejsca rekomendować nie trzeba. Będąc w Białowieży, warto zajrzeć do Restauracji Carskiej, urządzonej w dawnej stacji kolejowej, a tuż pod Białowieżą do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie zobaczymy nie tylko żubry i ich krzyżówki z krowami czyli żubronie, ale także przedstawicieli innych dyżych ssaków zamieszkujących puszczę.

Odległość do celu – 113 km.
Wyznacz trasę
do Białowieży i Białowieskiego Parku Narodowego

Białowieski Park Narodowy – https://www.bpn.com.pl/

5. Rozlewiska Biebrzy

Jedno z najbogatszych przyrodniczo miejsc w Polsce, unikatowe środowisko lęgowe ptaków bagiennych i wodnych, największa w naszym kraju ostoja łosi. Spływ kajakowy Biebrzą, szlakiem liczącym aż 135 kilometrów, może być jednym z najpiękniejszych wspomnień. Koniecznie trzeba zobaczyć rezerwat przyrody Czerwone Bagno w okolicy Goniądza.

Odległość do celu – 41 km.
Wyznacz trasę
do Biebrzańskiego Parku Narodowego

Biebrzański Park Narodowy – https://www.biebrza.org.pl/

Ładowanie