Zapraszamy do naszych uroczych domków nad Narwią

Domki

Supraśl

Supraśl miasteczko, które otrzymało status uzdrowiska, a to za sprawą walorów ekologicznych miasta, czystości powietrza, braku ośrodków przemysłowych i rewelacyjnego mikroklimatu Puszczy Knyszyńskiej ze złożami borowin.

Tutaj znajdują się przepiękne bulwary nad rzeką Supraśl, opowiadające wiele ciekawostek na temat tego miejsca, Pałac Buchholtzów, grobowce Buchholtzów i Zachertów – silnie związanych z Supraślem. Można zobaczyć przepiękne zabytkowe kościoły, ratusze, czy cerkiew Zwiastowania NMP – jedyna w tej części kraju cerkiew obronna. W supraskich lasach można napotkać wiszące na drzewach drewniane kapliczki – to ludowy zwyczaj pamięci członków rodziny, przodków, zaginionych. Co ciekawe zawieszano je wyłącznie na sosnach, uświęcając je, dlatego też drzewa te noszą nazwę „Świętych Sosen”. Jedną z nich można zobaczyć na obrzeżach miasta, zabezpieczoną i okrytą dachem. Powalona przez wichurę w 2009r. supraska „święta sosna” od zawsze stanowiła charakterystyczny punkt orientacyjny, dlatego pozostała w miejscu w którym rosła przez wieki.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że kręcono tu sceny do serii „U Pana Boga …”, serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Kruk. Czorny woron nie śpi” oraz do serialu TVP: „Blondynka”.
Mnóstwo szlaków pieszych i rowerowych czyni to miasteczko idealnym do aktywnego spędzania czasu.

Supraśl